Izstāžu galerija un dzirnakmeņu kolekcija

Viesu nama “Sīpoli” dārzā ierīkots gaumīgs namiņš ar galeriju – koka skulptūras, gleznas, porcelāna krūzīšu kolekcijas.

Bernātu ciemiņi pastāvīgajā kolekcijā var apskatīt Rucavas koktēlnieka Jāņa Žīmanta virtuozās koka skulptūras. Šeit ir bijuši izstādīti Egila Jāņa Brūna, Jāņa Kalnmaļa un citu mākslinieku darbi. Te apskatāmas arī Pirmās Brīvvalsts sadzīves keramikas un porcelāna krūzīšu kolekcijas. Pievienotā vērtība galerijas apmeklētājam būs saimnieka aizraujošie stāsti par galerijas rašanos, mākslu un dzīvi Bernātos. 

Par dzirnakmeņiem

Īpašuma teritorijā izvietoti 657 dzirnakmeņi. Tā ir Latvijā lielākā dzirnakmeņu kolekcija, kuras veidošana sākta 1993. gadā. 

Kolekcijas veidotājs Visvaldis: “Jau tad nodarbojāmies ar lauku tūrismu. Kādu vakaru pie mums pārnakšņot ieradās latviešu zēni, kuru mikroautobusā kā maizes rituļi rotājās dzirnakmeņi. Izrādās, tie bija paredzēti vest un pārdot uz Holandi. Mēnesgaismā manī atmodās latvietis un sāku apzvanīt draugus, proti, lai savāktu naudu dzirnakmeņu iegādei. Nākamajā rītā uz brokastu galda gulēja naudas bišķītis un mana mīļotā teica: “Puiši, te ir naudiņa, lai tie akmenīši paliek dzimtenē!” Tā arī tas sākās. Sapratu, ka dzirnakmeņi lieliski iekrāso vidi – tā skarbi. Braucu ekspedīcijās. Pierakstu, ko katrs akmens piedzīvojis. No šiem stāstiem var uzrakstīt nepiegludinātu manas dzimtenes vēsturi. Ļoti interesanti ir dzirnakmeņu iegūšanas uzvedumi. Manis režisēti. Neveiksmīgi, jo vienmēr norisinās citādi nekā iecerēts. Bet tas arī ir visvērtīgākais. Dzirnakmeņi ir iepludināti “Sīpolu” ainavā un vasaras rītos kūp kā maizes klaipi.”

+371 20638348 (ar iepriekšēju pieteikšanos),
www.sipoli.viss.lv
“Sīpoli”, Bernāti, Nīcas pag., Dienvidkurzemes nov.

Bernātos ir vēl…

Piemiņas akmens Jānim Čakstem

Piemiņas akmens Jānim Čakstem

1924. gadā, ierodoties Bernātos, Latvijas pirmais presidents Jānis Čakste priecājās par svaigo jūras apkārtnes gaisu un teica: "Te jābūt kūrortam!" Pēc diviem gadiem šeit uzstādīja piemiņas zīmi, kurā iegravēti šie vārdi.  2013. gada vasarā piemiņas...

Bernātu bāka

Bernātu bāka

Bernātu bāka, kas darbojas automātiskā režīmā, atrodas uz kāpas, tās torņa augstums – 21 metrs.  Bāka celta 1928. gadā. 20. gadsimta 60. gadu sākumā tā ieskalota jūrā, bet 1962. gadā uzcelta no jauna. Automātisks darbības režīms kopš 20. gadsimta...

Skip to content