Projekta ietvaros Bernātu dabas parkā izveidotas 7 takas, kas palīdzēs arī iepazīt senlatviešu kultūru, mitoloģiju, zīmes un tradīcijas. Takās kopumā izvietots 151 objekts – vārti, soliņi, skatu tornis, šūpoles, tilts, informatīvi stendi u. c.
Katra izziņas taka atšķiras un aicina piedzīvot dažādas sajūtas un aktivitātes. Uzkāpt pavērties uz koku galotnēm no skatu torņa, kas veidots īpašā – laivas formā, pāriet pāri tiltam ar izteiksmīgiem tēliem, kuri sagaida katrā tā galā, vai vienkārši ieturēt mierpilnu pikniku kādā no labiekārtotajām vietām (autori: tēlnieki Ģirts Burvis un Gaits Burvis).
Katra taka ir veltīta kādai dievībai un tās norādēs apzīmēta ar citu krāsu:
- Māras taka (zaļā) – garākā taka (1,4 km) pārsteidz ar ainaviskiem skatiem un reljefiem. Laimas taka (sarkanā) – centrālā taka, kura vijas cauri visai parka teritorijai.
- Saules taka (dzeltenā) – var sastapt daudz smilšainu kāpu un skatu torni laivas formā.
- Mēness taka (zilā) – ja gribas izšūpoties, tad jādodas šeit.
- Pērkona takas (violetā) – tādas ir divas, katra savā parka galā, asociatīvi atgādinot divus zibeņus.
- Jumīša taka (oranžā) – ja gribas šķērsot tiltu, izejot cauri divām iespaidīga skata koka skulptūrām, tad jādodas šeit.
- Dieva taka (baltā) – īsākā, bet varenākā, jo atrodas ielejā starp divām augstām kāpām. Uz takas izvietoti divi soli, kuri aicina apmeklētājus apsēsties, ļaujoties apcerīgām domām un šīs vietas varenības baudīšanai.