Dodies pa Bernātu dabas un izziņas takām!

Projekta ietvaros Bernātu dabas parkā izveidotas 7 takas, kas palīdzēs arī iepazīt senlatviešu kultūru, mitoloģiju, zīmes un tradīcijas. Takās kopumā izvietots 151 objekts – vārti, soliņi, skatu tornis, šūpoles, tilts, informatīvi stendi u. c.

Katra izziņas taka atšķiras un aicina piedzīvot dažādas sajūtas un aktivitātes. Uzkāpt pavērties uz koku galotnēm no skatu torņa, kas veidots īpašā – laivas formā, pāriet pāri tiltam ar izteiksmīgiem tēliem, kuri sagaida katrā tā galā, vai vienkārši ieturēt mierpilnu pikniku kādā no labiekārtotajām vietām (autori: tēlnieki Ģirts Burvis un Gaits Burvis).

Katra taka ir veltīta kādai dievībai un tās norādēs apzīmēta ar citu krāsu:

  • Māras taka (zaļā) – garākā taka (1,4 km) pārsteidz ar ainaviskiem skatiem un reljefiem. Laimas taka (sarkanā) – centrālā taka, kura vijas cauri visai parka teritorijai.
  • Saules taka (dzeltenā) – var sastapt daudz smilšainu kāpu un skatu torni laivas formā.
  • Mēness taka (zilā) – ja gribas izšūpoties, tad jādodas šeit.
  • Pērkona takas (violetā) – tādas ir divas, katra savā parka galā, asociatīvi atgādinot divus zibeņus.
  • Jumīša taka (oranžā) – ja gribas šķērsot tiltu, izejot cauri divām iespaidīga skata koka skulptūrām, tad jādodas šeit.
  • Dieva taka (baltā) – īsākā, bet varenākā, jo atrodas ielejā starp divām augstām kāpām. Uz takas izvietoti divi soli, kuri aicina apmeklētājus apsēsties, ļaujoties apcerīgām domām un šīs vietas varenības baudīšanai.

Bernātos ir vēl…

Ieelpo spirgto meža gaisu!

Ieelpo spirgto meža gaisu!

Bernātu mežu dēvē par saules mežu – saules stari izspraucas līdz pat koku saknēm, jo slaidie koku stumbri tos neaiztur. Zem priedēm, kas lielākoties aug Bernātu mežā, krūmu nav, jo trūkst mitruma, kuru kāri uzsūc smilšainā zeme. Jau izsenis cilvēki ir novērtējuši...

Sauļojies

Sauļojies

Sauļošanās ir lielisks veids, lai uzņemtu saules siltumu un D vitamīnu. Vislabāk sauli ķert kustībā – spēlējot pludmales spēles, staigājot, nūjojot. Bet ja patīk laiska atpūta, tad atgulies smiltīs un baudi jūras šalkoņu un lēnu vējiņu. Sauļošanās ir lielisks vasaras...

Skip to content