Izstaigā pa Papes dabas procesu taku

Papes dabas procesu taka sniedz iespēju ceļotājiem iepazīt Papes dabas parka lejasdaļu, izzinot 5 ekosistēmas: ezeru, pļavu, mežu, purvu un kāpas. Katra no šīm pieturvietām stāsta, kā veidojas dabas ainava dažādu dabas procesu ietekmē. Takas kopējais garums ir 9,6 km (aptuvenais veikšanas ilgums 3-4 h). Lokveida maršruts ar tā sākuma punktu pie Papes kanāla Papes ciemā. 

Taka ved gar Ķoņu ciemu virzienā uz Nidas purvu – vienīgo purvu Latvijā, kurš atrodas tik tuvu Baltijas jūrai. Purva rietumu pusē ir izbūvēta dēļu laipa, kas aizvedīs līdz skatu platformai. Tālāk taka ved jūras virzienā un gar tās krastu pa vienreizēji balto liedagu atpakaļ uz sākuma punktu pie Papes kanāla Papes ciemā.

Pa ceļam iespējams apmeklēt Latvijas brīvdabas muzeja zvejnieku sētu “Vītolnieki” un Mikjāņu sētu. Papes Ķoņu ciema ēkas ir uzmanības vērtas, jo ciems ir viens no diviem Latvijas zvejniekciemiem, kas līdz mūsdienām ir saglabājis zvejniekciema apbūves autentiskumu.

Zināšanai:

  • Pavasaros un rudeņos taka aiz Koņu ciema līdz Nidas purva skatu platformai var būt mitra.
  • Dabas taku vislabāk ir iziet ar kājām vai izmantojot kalnu velosipēdu.
  • Takas marķējums – dzelteni aplīši.
  • Segums – zemes ceļš; purvā – dēļu laipa un skatu platforma; gar jūru – pludmales smilts.
  • Taka nav piemērota apmeklētājiem ratiņkrēslos un nav aprīkota ar margām!

Bernātos ir vēl…

Vizinies pa upi ar liellaivu

Vizinies pa upi ar liellaivu

Brauc ekskursijā vai svini sev tuvu cilvēku svētkus ar piknika braucienu Bārtas upē krāsainajās liellaivās "Bartinera": 1,5 h brauciens ar kapteiņa stāstiem par laivu tapšanu un upi;iepriekš piesakot, cienāsim ar turpat uz vietas uzcepsim pankūkas, pasniedzot tās...

Skip to content