Izbaudi “Jūrtaku” – garās distances pārgājienu maršrutu

Bernāti ir iekļauti garās distances pārgājienu maršruta E9 daļā, kas ved gar Baltijas jūras piekrasti. Kopējais garums – ~ 1200 km (~ 1,5 milj. soļu), t.sk.: Latvijā – 580 km, Igaunijā – 620 km. Jūrtaka sākas pie Lietuvas–Latvijas robežas Nidas ciemā Latvijā un beidzas pie Tallinas ostas Igaunijā. Maršruts ir veicams abos virzienos. Taka ir sadalīta pa dienām un grūtības pakāpēm, kas ļaus ikvienam izvēlēties sev piemērotāko distanci.

Maršruta gaita: Nida –Bernāti – Liepāja – Ventspils – Kolkasrags – Jūrmala – Rīga – Saulkrasti – Ainaži – Ikla – Pērnava – Virtsu – Lihula – Hāpsala – Paldiski – Tallina.
Teritorija: Baltijas jūras piekraste.
Veikšanai nepieciešamais laiks: ~ 60 dienas. Pieredzējuši gājēji to var veikt īsākā laikā.

Varēsi skatīt divas galvaspilsētas, kuru vecpilsētām ir piešķirts UNESCO status – Rīgu un Tallinu.
Augstākie punkti: Rannameizas klintis (Rannamõisa pank) – 35 m v.j.l., Pakri bākas skatu platforma kopā ar Pakri klinšu augstumu: ~ 70 m v.j.l., kas atrodas Igaunijā.

Apskatāmi > 500 dabas, vēstures un kultūras objekti. Ceļā sastapsi stāvkrastus, mazapdzīvotas vietas, mazskartu dabu, klusas pludmales, baltās dziedošās smiltis, dzintarus, neaizmirstamus saulrietus, zvejniekciemus, bākas.
Jūrtakai piekļaujas Igaunijas salas: Kihnu, Sāmsala, Muhu, Hījumā, Vormsi, Osmusāre.

Baltijas jūras Kurzemes rietumu piekrasti Latvijā sauc par dižjūru. No Jūrtakas sākuma – Latvijas–Lietuvas robežstaba – līdz Kolkasragam jūras krasts visbiežāk ir smilšains. Dižjūras posms ir vismazāk apdzīvotā piekrastes daļa Latvijā, tajā atrodas trešā lielākā Latvijas pilsēta – Liepāja. Starp Pāvilostu un Sārnati jūras krastā slejas stāvkrasti. Ciemi ir klusi un maz apdzīvoti, vairums iedzīvotāju šeit pavada tikai vasaras.

Vairāk par pārgājienu maršrutu “Jūrtaka” lasi mājas lapā.

Bernātos ir vēl…

Vizinies pa upi ar liellaivu

Vizinies pa upi ar liellaivu

Brauc ekskursijā vai svini sev tuvu cilvēku svētkus ar piknika braucienu Bārtas upē krāsainajās liellaivās "Bartinera": 1,5 h brauciens ar kapteiņa stāstiem par laivu tapšanu un upi;iepriekš piesakot, cienāsim ar turpat uz vietas uzcepsim pankūkas, pasniedzot tās...

Skip to content