Vai esi dzirdējis, ka Ziemassvētku laikā jābučojas zem āmuļiem? Uzskata, ka tas piesaista labklājību, mieru un auglību. Ārzemēs baltais āmulis ir ļoti populārs, taču Latvijā retās sastopamības dēļ tas ierakstīts Sarkanajā grāmatā. Bernātos pie vecā ceļa aug āmulis. Kādēļ lai šajā vietā nebučotos?
Baltais āmulis (Viscum album) ir pusparazītisks krūms, kas aug uz lapu kokiem. Latvijā tas novērojams, augot uz kļavām, ābelēm, liepām un citiem kokiem. Šim augam raksturīga lodveida lapotne, kas labi pamanāma laikā, kad pamataugam nav lapu. Baltais āmulis īpaši skaists ir pavasarī, kad tas zied, bet arī baltās ogas ir ļoti dekoratīvas.
Kopš antīkiem laikiem āmulis bijis miera, labas gribas un mīlestības simbols, aizsargājošs talismans. Senie dziednieki balto āmuli uzskatīja par universālu ārstniecības līdzekli. Ķelti karināja āmuļus mājās, lai aizbaidītu ļaunos garus un piesauktu veiksmi, un šī tradīcija saglabājusies daudzviet pasaulē arī mūsdienās. Tā kā baltais āmulis Latvijā ir aizsargājams augs, to raut un pīt vainadziņos nedrīkst, taču bučoties zem koka noteikti var.